Jak na to? Užitečné příručky pro podnikatele zdarma ke stažení

Jak a kdy čerpat dotace na zaměstnance, Jak usilovat o veřejnou zakázku, Jak postupovat, dostanete-li se z důvodu epidemie do prodlení se plněním svých závazků, a další příručky pro Vás vypracovala Hospodářská komora České republiky a nabízí je podnikatelům zdarma ke stažení v rámci seriálu publikací s názvem Jak na to.

Vzhledem k nepřehlednosti některých právních předpisů a časté novelizaci Hospodářská komora České republiky, jakožto nejvlivnější zástupce podnikatelů, přichází s pravidelným seriálem nazvaným „Jak na to“. Ve stručném a přehledném materiálu tak pravidelně poskytuje aktuální informace z oblasti legislativy, případně základní informace k tématům, která, ač se řady podnikatelů týkají, bývají v praxi opomíjena. Témata jsou zaměřena jak na oblast pracovněprávních vztahů a zaměstnaneckého práva, tak i na oblast vztahů mezi podnikateli, či povinnosti podnikatelů vůči správním orgánům.

Seznam vybraných příruček HK ČR ke stažení:
– Doporučení členům HK ČR jak postupovat, dostanou-li se z důvodu epidemine COVID-19 do prodlení se splněním svých závazků – zdarma ke stažení zde
– Jak usilovat o veřejnou zakázku – zdarma ke stažení zde
– Jak evidovat skutečného majitele – zdarma ke stažení zde
– Jak požadovat náhradu škody po zaměstnanci – zdarma ke stažení zde
– Vysílání zaměstnanců do zahraničí – zdarma ke stažení zde
– Kdy má zaměstnanec právo na odstupné a jak ho vyplácet – zdarma ke stažení zde
– Vymáhání pohledávek – 1. díl ke stažení zde, 2. díl ke stažení zde

Přehled všech příruček ze seriálu “Jak na to” stáhnete ZDE.