Indický velvyslanec se sešel se zástupci firem Moravskoslezského kraje

Firmy a instituce, které by rády navázaly a rozvinuly obchodní kontakty s Indií, se 11. listopadu sešly s indickým velvyslancem v České republice Shri Hemantem H. Kotalwarem.

Na jednání velvyslanec vyzdvihl dosavadní obchodní vztahy s českými firmami a podotkl, že vzájemný obchod s ČR činí 1,5 mld. USD ročně. „Spolupracujeme ve vědecko-technické oblasti ve strategických sektorech, jako je obrana, jaderná energetika, kybernetická bezpečnost, nanotechnologie nebo laser,“ uvedl.

Dodal, že velký potenciál v možné spolupráci vidí v oblastech využití solárních systémů, větrné energie a bateriových úložišť.

Akci “SETKÁNÍ S INDICKÝM VELVYSLANCEM – Obchodní příležitosti v Indii” uspořádaly Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje – partner poradenské sítě pro podnikatele ENTERPRISE EUROPE NETWORK, Indické velvyslanectví v České republice a Česko-indická smíšená obchodní komora.

V případě, že vaše firma uvažuje o expanzi na indický trh, případně se chystá z Indie importovat, neváhejte se na nás obrátit. Poradíme vám, jak na to, a zprostředkujeme důležité kontakty.

Enterprise Europe Network při KHK MSK
e-mail: een@khkmsk.cz
tel.: 602 429 609, 724 613 918