I kulturní osobnosti Moravskoslezského kraje se dočkaly svých cen

Mimořádné umělecké výkony v Moravskoslezském kraji ocení první ročník soutěže Ceny Jantar 2017. Ty vyhlásil internetový kulturní deník Ostravan.cz a budou uděleny celkem v šestnácti kategoriích v osmi uměleckých oborech – za artificiální hudbu, populární hudbu, literaturu, výtvarné umění, činoherní divadlo, muzikál, operu a balet.

Nad akcí převzala záštitu i Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.

Slavnostní galavečer spojený s předáváním Cen Jantar se uskuteční v neděli 15. dubna v ostravském Gongu. Během slavnostního ceremoniálu vystoupí například operní zpěvačky Eva Dřízgová-Jirušová a Patricia Janečková, houslový virtuóz Jiří Vodička, populární hudbu budou zastupovat Ewa Farna, David Stypka či Martin Chodúr. Dojde i na muzikálová čísla v podání Hany Fialové a Tomáše Savky. Zlatým hřebem večera bude samotné předávání cen.

Do tohoto vyhlašování cen se mohou aktivně zapojit i zástupci firem v Moravskoslezském kraji, kterým organizátoři nabízí šanci spojit firemní značku s touto prestižní akcí, a to hned tím nejviditelnějším způsobem – otevřením zapečetěné obálky a oznámením vítěze ve vybrané kategorii na slavnostním ceremoniálu. Podrobnosti k předávání cen pro firmy ZDE.(PDF)

Další informace o kulturních Cenách Jantar