Firmy na Business snídani prošly testem Velké pětky

Ve spolupráci se společností Thomas International CZ uspořádala Krajská hospodářská komora MSK pro své členy Business snídani na téma potenciálu zaměstnanců. Konala se 19. dubna 2022 a zástupci zúčastněných firem v ní prošli hodnocením dotazníku HPTI (Indikátory vysokého potenciálu vůdčích schopností).

„Ve vaší manažerské nebo personální roli se často zamýšlíte nad členy svého současného týmu a pravděpodobně snadno identifikujete osobnosti, které vyčnívají z davu. Může to být z mnoha různých důvodů – možná jsou vysoce efektivní, pokud jde o pracovní výkon, nebo mají talent pro školení a rozvoj nových zaměstnanců.  Často jsou to právě tito lidé, na které si vzpomenete jako na první, když je třeba někoho navrhnout na povýšení, prémie nebo jiné pobídky,“ uvedla Veronika Golichová ze společnosti Thomas International CZ.

Stále důležitější je podle ní identifikovat a rozvíjet interní zaměstnance s vysokým potenciálem. Zároveň je nezbytné mít stále více informací o lidech, kteří přicházejí z trhu práce. „Častým omylem je, že vysoký výkon je totéž, co vysoký potenciál. To, že někdo dosahuje dobrých výsledků na své současné pracovní pozici, ještě neznamená, že je nejvhodnějším kandidátem na povýšení a naopak. Nespoléhejte se pouze na životopis a reference,“ nabádala lektorka.

Každý z účastníků obdržel vyhodnocení svého dotazníku HPTI, psychometrického modelu známého jako Velká pětka. Na základě teorie Velké pětky společnost Thomas optimalizovala hodnocení pomocí modelu znaků, který měří svědomitost, přizpůsobení se, zvídavost, přístup k riziku, přijetí nejednoznačnosti a soutěživost.

V programu se představil také zástupce realitní kanceláře Kaktus Reality s.r.o. Kamil Kůs.

Prezentace Kaktus Reality s.r.o.