Firma Velobel slavnostně uvedla první kolo FUCHS s přídavným e-motorem

Společnost Velobel ve Zlatých Horách, členská firma Krajské hospodářské komory MSK, 1. června slavnostně zahájila projekt VELOWORLD a představila první kolo značky FUCHS s přídavným e-motorem.

Tato kola nekoupíte nikde jinde, ani na internetu, jen zde. Prozatím k prodeji nabízíme čtyři kusy, design lze přizpůsobit požadavkům zákazníka,“ uvedl jednatel společnosti Tomáš Pastrňák.

Základní myšlenkou při návrhu vzhledu kola byla podle grafika firmy Radka Beneše jednoduchost designu, který nestárne. Při výrobě firma použila moderní i klasické komponenty, sedadla jsou vyráběná ručně.

Akce se konala u příležitosti výročí 100 let od založení firmy Fuchs – prodejny a servisu kol, a 95 let od okamžiku, kdy byl v továrně vyroben první bicykl značky Fuchs.

Zahájení projektu doprovázel křest Kroniky fabriky a vernisáž obrazů Radka Beneše.

Firma Velobel patří k nejvýznamnějším českým výrobcům součástí, doplňků a příslušenství pro jízdní kola. Navazuje na tradici, která byla založena na počátku 20. století. K nejvýznamnějším zákazníkům patří firma Shimano, světový lídr v oblasti výroby komponentů pro jízdní kola a dále mnoho významných tuzemských i zahraničních producentů jízdních kol.