Firma Včelín svými aktivitami vychovává novou generaci včelařů. Med nejvyšší kvality firmám připraví na míru

Novou členskou firmou Krajské hospodářské komory MSK se v létě stala firma Včelín, která se již 10. rokem stará o dnes již 100 včelstev. Med produkují pomocí moderní technologie při zachování respektu a lásce k přírodě i samotným včelám.

Hlavním včelařem je Petr Grygar, který se dále věnuje chovu matek a výrobě oddělků. „Produkujeme vlastní med, který zpracováváme pomocí moderních postupů při zachování respektu k přírodě a ke včelám. Nabízíme jak klasický med květový či pastový, tak ochucené medy, které vyrábíme přidáním pouze dané suroviny v nejvyšší kvalitě,“ uvádí Petr Grygar.

V loňském roce firma uvedla na trh včelí kosmetiku Bee care z vlastního medu, vosku a propolisu, aktuálně mají v nabídce Tyčinku na rty, Balzám na problematickou pokožku a Roll on na jizvy a ranky. „Našim vlajkovým výrobkem je včelí medovina. Balení našich výrobků připravujeme na míru s logem firmy podle požadavků a potřeb zákazníka,“ popisuje Grygar a doplňuje, že pro ně není problém vyrobit jakékoliv balení na míru včetně označení firmy.

Své aktivity zaměřují také na mladou generaci a pro přiblížení světa včel dětem navštěvují školy, školky a dětské kroužky, kde organizují včelí programy pro nejmenší.

V plánu mají také stavbu nové provozovny, která by poskytovala možnost vedení včelařských kroužků, prezentací a setkání.

Veřejnosti se Včelín představí např. na Business marketu KHK MSK, který se koná 26. září 2023 od 14 hod. v kinobaru Etáž v Dolní oblasti Vítkovic.

Kontakt: