Firma Lucco chystá investici do nového laserového palícího stroje

Strojírenská společnost LUCCO a.s., člen Krajské hospodářské komory MSK, je výrobcem těžkých svařenců pro stavební a zemědělskou techniku.  

V loňském roce firma sídlící ve Velkých Albrechticích rozšířila své technologické možnosti nákupem moderního ohraňovacího lisu SafanDarley H-Brake Ultra s lisovací délkou 4250 mm a lisovací sílou 3200 kN, nyní připravuje investici do nového laserového palícího stroje.

Mezi zajímavé zakázky patří například šasí stroje, které budou sloužit k drcení stavební suti, takže umožní recyklovat odpad ze zlikvidovaných staveb. Díl unikátních rozměrů, celkové délce 12 metrů a šířce přes 2 metry, vyrábělo Lucco v roce 2023.

K významným světovým partnerům firmy patří společnosti Terex, Yanmar nebo Volvo.
Společnost v poslední době úspěšně zvládla audity nových zákazníků. Má audit Epiroc Rock Drills AB, což je mezinárodně významná korporace s centrálou ve Švédsku, jednička na trhu důlní a dolovací techniky. Lucco pro tuto firmu vyrábí prototypy dílů pro dva výrobní závody v Německu a Švédsku. Nově také rozjelo sériovou produkci dílů pro J. C. Bamford Excavators Ltd., což je jeden z nejrychleji rostoucích výrobců stavební techniky na světě. Vedle trhů v Anglii a ve Španělsku nyní Lucco expanduje, mimo jiné dodávkami pro stavební divizi Volvo Construction Equipment, také do Německa.