ELTON hodinářská chystá několik přelomových modelů kvalitních českých hodinek

Česká společnost ELTON hodinářská, a.s. se stala novou členskou firmou Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje. Co všechno dokáží a jaké mají plány prozradila ředitelka této společnosti Renata Červenák Nývltová:

“Jsme tradičním českým výrobcem náramkových hodinek PRIM., s historií od roku 1949. Dnes firma vyrábí malosériově především mechanické hodinky, které téměř kompletně vznikají v prostorách manufaktury v Novém Městě nad Metují, a to včetně strojku vlastní konstrukce. Společnost vyrábí také hodinky s pouzdry z drahých kovů a méně obvyklých materiálů, jako jsou bronz nebo titan. Kromě mechanických hodinek s vlastním strojkem produkuje ELTON hodinářská modely osazené švýcarskými mechanickými a bateriovými strojky.  Specialitou firmy jsou výjimečné limitované edice, určené nejen pro sběratele, ale také pro všechny zákazníky, kteří preferují českou produkci.

Vedle náramkových hodinek patří do portfolia společnosti i kvalitní nástěnné hodiny a široký sortiment potřeb pro hodináře. Provádí také certifikované odborné renovace historických modelů hodinek PRIM.”

Je ve vašem oboru podnikání nějaký druh činnosti, který vás odlišuje od ostatních?

“ELTON hodinářská je aktuálně jedinou českou společností, která zvládá komplexní produkci mechanických náramkových hodinek. Většina z přibližně 140 komponentů, potřebných pro výrobu hodinek s ručním nebo automatickým nátahem, vzniká přímo v prostorách novoměstské manufaktury. Unikátní, a to nejen v rámci České republiky, je in-house výroba mechanického strojku vlastní konstrukce.

Svým zákazníkům nabízíme široké možnosti individualizace jejich hodinek. Od jednoduché personalizace monogramem nebo popisem zadního víka, až po vytvoření jedinečného modelu nebo firemních hodinek, které budou vaši zaměstnanci i obchodní partneři nosit opravdu s hrdostí.

Díky české výrobě a vysokému podílu ruční práce mají hodinky PRIM z Nového Města nad Metují vysokou přidanou hodnotu. Modely z drahých kovů nebo zákaznicky velmi úspěšné limitované edice jsou také výhodnou investicí.”

S jakým záměrem a očekáváním jste vstoupili do Krajské hospodářské komory MSK?

“Chtěli jsme být součástí kvalitního uskupení podnikatelů. A protože vnímáme MS kraj jako stěžejní lokalitu, mířili jsme tímto směrem. V Ostravě máme krásný showroom, který stojí za to, aby se o něm více vědělo. Zároveň chceme být ve spojení s ostatními podnikatelskými subjekty-vzájemně o sobě vědět. Mnohdy se potýkáme se stejnými překážkami a je přínosné sdílet si zkušenosti.”

Plánujete v nejbližší době nějakou zajímavou akci pro veřejnost, na kterou byste mohli ostatní členy Komory pozvat, případně nějakou zásadní investici do rozvoje vaší firmy?

“Aktuálně připravujeme plán akcí na rok 2022 a Ostravu do nich, samozřejmě, zahrneme. Než vyjdeme s konkrétní pozvánkou, jsou všichni členové kdykoliv srdečně vítáni v našem showroomu. Mohou se tam inspirovat a obdivovat krásné kousky a ukázky poctivé řemeslné práce a umění hodinářů z Nového Města nad Metují. Samozřejmě si mohou na místě hodinky také koupit. Showroom najdete na adrese NOVÁ KAROLINA PARK, ulice 28. října 3348/65, Ostrava.

Pro rok 2022 plánujeme opět několik přelomových modelů, které se zapíšou jak do historie produkce naší společnosti, tak hlavně do srdcí sběratelů a milovníků kvalitních českých hodinek.”