Dvacet firem z celé České republiky vyráží do Německa hledat obchodní partnery

Dvacítka společností zaměřených na IT technologie, robotiku, umělou inteligenci a automotive se v pondělí 1. dubna 2019 vypraví na Podnikatelskou misi do Magdeburgu. Setkají se tam se zástupci téměř 40 místních firem a obchodní kontakty budou moci hledat také na světovém veletrhu v Hannoveru.

Misi pořádá Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, partner poradenské sítě pro podnikatele Enterprise Europe Network, ve spolupráci s Technologietransfer und Innovationsförderung Magdeburg. K této třídenní misi je připraven bohatý program a účastníci mimo Magdeburg navštíví také velvyslanectví v Drážďanech nebo veletrh v Hannoveru. Českou podnikatelskou veřejnost zastupují především reprezentanti malých a středních firem, např. Retaily.com – úspěšný český scale-up, TINT se svým inovativním řešením technických procesů v automobilkách pomocí umělé inteligence nebo nový start-up zaměřený na virtuální realitu a její využití v personalistice – VirtualReal z Ostravy.

Českou delegaci přivítá Generální konzulka ČR v Drážďanech Markéta Meissnerová a na půdě drážďanské řemeslnické komory firmám nastíní možnosti podpory ze strany konzulátu. Dále se české společnosti mají možnost setkat s firmami z celého světa díky dvoustranným jednáním v Barlebenu, kde je přihlášeno cca 140 organizací z Německa, Polska, Ruska a Ukrajiny. Tato dvoustranná jednání jsou následně spojena s návštěvou Elbedome, jednoho z největších 3D domů na světě a následovat bude návštěva magdeburské hospodářské komory, kde firmy přivítají spolu s vedením této komory představitelé zemské vlády. Podnikatelskou misi zakončí účast firem na světovém veletrhu v Hannoveru, kde je také možnost zúčastnit se dvoustranných jednání s téměř 650 podniky z celého světa.

Na tuto podnikatelskou misí naváže následná mise německé delegace v moravskoslezském regionu.