Dům kultury města Ostravy oslavil 60 let

V pátek 16. dubna 2021 to bylo přesně 60 let, co se poprvé lidem otevřely dveře Domu kultury města Ostravy, mimo jiné sídla Janáčkovy filharmonie Ostrava (JFO).

“Sochy na průčelí kulturního domu zdobily trsy červených balónků, které poutaly pozornost kolemjdoucích a dávaly jasně najevo, že oslavy šedesátin ostravského kulturáku započaly,” popsala Michaela Dvořáková z JFO.

V rámci oslav proběhlo na střeše domu kultury fiktivní setkání architektů Jaroslava Fragnera (autora stávající podoby stavby) a Stevena Holla (autora návrhu nového koncertního sálu). Má symbolizovat propojení minulosti s budoucností, kdy neoklasicistní budovu z 50. let doplní nejen nový koncertní sál, ale rekonstrukcí projde celá budova. Jaroslava Fragnera ztvárnil herec ostravského Divadla Patra Bezruče Lukáš Melník a Stevena Holla jeho herecký kolega Ondřej Brett. Zahrát na oslavu dorazil také Benda Quartet, jeden z komorních souborů JFO. “Účastí na oslavách tak deklarujeme již samozřejmé propojení spolupráce Domu kultury města Ostravy, Janáčkovy filharmonie Ostrava a projektu koncertního sálu,” dodala Michaela Dvořáková.