Dotace na obnovitelné zdroje energie jen do konce ledna

Už jen do 1. února 2021 do 12.00 hod. je možné podávat projekty do předregistrační výzvy v rámci Modernizačního fondu na projekty z oblasti obnovitelných zdrojů energie, zejména FVE a ev. VTE. Alokováno je zde cca 32 miliard na nové obnovitelné zdroje.

Podání projektového záměru je nutným předpokladem pro budoucí získání dotací, v tuto chvíli je ale bez závazku. Rozhodně tedy dává smysl podat projektové záměry jako pojistku pro možnost čerpat podporu. Dotace na nové zdroje budou mít zásadní dopad na jejich ekonomiku a návratnost.

Experti z Frank Bold pro tento účel nachystali následující podporu:

1.     Pro vytvoření projektového záměru na chystanou výstavbu FVE je možné bezplatně využít online nástroj, který najdete na tomto odkazu: https://www.frankboldenergy.cz/modernizacni-fond/. Pokud by to s projektem bylo složitější, je v uvedeném odkazu i kontakt pro další konzultace.

2.     Ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy (CZGBC) Frank Bold připravili praktický webinář, kde kolega Jan Šrytr z Frank Bold Energy prakticky ukazuje, jak na předregistraci. Záznam z webináře bude ode dneška odpoledne na webu CZGBC: https://www.czgbc.org/cs/akce/modernizacni-fond-jak-prihlasit-oze-projekt-do-predregistracni-vyzvy

3.     Pokud si s projektem nevíte rady nebo nemáte čas se mu věnovat, ve Frank Bold Energy zaměřené na poradenství a realizace v oblasti decentralizované energetiky, vám rádi poskytnou další podporu: https://www.fbadvokati.cz/cs/kontakt