Czechitas změnili život stovkám žen, které začaly pracovat v IT

Že svět IT technologií není jen pro muže, dokazují stovky žen, které si díky kurzům neziskové organizace Czechitas našly práci v tomto oboru.

Czechitas vzdělává, inspiruje a motivuje ženy a děti vyzkoušet svět informačních technologií. Pořádá jednorázové workshopy a intenzivní kurzy v oblastech jako je tvorba webu, grafika, datová analýza nebo základy programování. Za celou dobu existence prošlo kurzy Czechitas zhruba 30 000 účastníků.

Své aktivity zaměřuje už na žákyně a studentky, kterým technologie ukazuje zábavnou a hravou formou. V létě proběhne v Ostravě týdenní kurz s názvem Letní škola IT. V rámci jeho programu nahlédnou středoškolačky pod pokličku všech možných profesí v informačních technologiích. Motto kurzu je: „Žádná otázka není hloupá. Jen ta, na kterou jste se nezeptaly.

Letošní letní škola se uskuteční v Ostravě na konci července už potřetí, ale to neznamená, že je určena pouze zkušeným dívkám. Kurz je i pro úplné začátečnice ve světě IT. Žádné vstupní znalosti nejsou vyžadovány a jsou jenom výhodou. “Budeme objevovat IT a vytvářet skvělé věci. Chceme ukázat, že IT může být opravdu zábava. Ale rozhodně nečekejte, že na Letní škole holky prosedí celý týden za počítačem. Letní škola to je také sport a venkovní aktivity,” upřesňuje Mária Falterová, vedoucí ostravské pobočky Czechitas.

Program letní školy je koncipován tak, aby v něm bylo od každého oboru něco. “Dalo by se říct, že jde o ochutnávku ze světa IT, ze které si účastnice vyberou, co by je v budoucnu nejvíce bavilo. Během jednoho týdne se holky naučí tvořit webové stránky pomocí HTML a CSS, upravovat fotky a pracovat s grafickými programy, naprogramovat základní funkce pro webové aplikace. Především ale poznají spoustu zajímavých lidí z IT branže a partu dalších zapálených holek, které se každoročně na Letní školu IT s Czechitas hlásí,” dodává Mária Falterová.

Přihlášky na Letní školu najdete na webových stránkách Czechitas.

Letáček ke stažení a k distribuci ve vaší společnosti najdete ZDE.