CRONIMET Ostrava – lídr na trhu recyklace nerezového odpadu

Již 11 let se společnost CRONIMET Ostrava, nová členská firma Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje (KHK MSK), věnuje v recyklaci nerezového odpadu. Připravuje tím žádanou druhotnou vstupní surovinu pro ocelárny, které vyrábí nerezové oceli.

 

Společnost představila jednatelka Lucie Milatová:

“Cronimet Ostrava, s.r.o. patří do mezinárodní skupiny Cronimet Holding, která má sídlo v německém Karlsruhe. Hlavní činností naší společnosti je recyklace nerezových odpadů, odpady vykupujeme, zpracováváme a následně dodáváme jako vstupní surovinu dle přísných specifikací do hutí.”

Je ve vašem oboru podnikání nějaký druh činnosti, který vás odlišuje od ostatních?

“Společnost Cronimet byla založena před 40 lety, v České republice působíme úspěšně již jedenáctým rokem a daří se nám dodržovat vysoké nároky naší mateřské společnosti na kvalitu našich produktů a procesů. Kdybych měla jmenovat nějaký druh činnosti, kterým se odlišujeme v našem oboru, pak budu dlouze přemýšlet … V rámci konkurenčního boje se všichni snažíme rozšiřovat technické zázemí, investovat do našich podniků, vymýšlet nové služby pro naše zákazníky … Co nás však s jistotou odlišuje jsou lidé, náš tým. Máme v Cronimetu v Ostravě perfektní kolegy, bez jejichž práce bychom dnes nebyli, kde jsme.”

S jakým záměrem a očekáváním jste vstoupili do Krajské hospodářské komory MSK?

“Rádi bychom rozšířili kontakty v oboru a také vidíme možnost v dostupnosti k informacím, které jsou relevantní pro naši podnikatelskou činnost.”

Plánujete v nejbližší době nějakou zásadní investici do rozvoje vaší firmy?

“V současnosti probíhá celková rekonstrukce našich venkovních zpevněných skladovacích prostor vč. investic do strojového parku, kde za zmínku stojí paketovací lis, kterým zajistíme navýšení kapacit zpracovávaného legovaného odpadu. Cílem tohoto projektu je zabezpečit bezpečný moderní provoz s vyšší kapacitou zpracovaného kovového odpadu pro naše zákazníky, který bezpodmínečně odpovídá všem požadavkům na ochranu životního prostředí.”

Více informací o společnosti se dočtete ZDE.

 


Oprava skladovacích ploch společnosti Cronimet Ostrava.