R.F.T. s.r.o.

Společnost R.F.T. s.r.o. zahájila spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem

Mezi malými firmami je řada těch, které nemají nastavený klasický business plán, ani s ním související controlling či reporting. Mladí majitelé těchto start-upových firem se většinou potýkají s nedostatečnými zkušenostmi z manažerské oblasti. Navíc firmy, které exportují, se aktivně zajímají především o nastavení systému pro minimalizaci kurzových rizik. To byl nedávný příběh úspěšné start-upové IT firmy Webvalley, orientující se na zákazníky z USA, která letos oslavila pět let na trhu. Staví prodejní weby, vyvíjí online aplikace a portály. Pro nový impuls v podnikání se šestadvacetiletý majitel IT firmy rozhodl využít koučovací program MSIC, který je určený nejen pro start-upové firmy. Vybraný kouč alias expert Ing. Tomáš Pastrňák, MBA se na firmu podíval nezaujatým pohledem, odhalil skryté souvislosti a dodal mladým společníkům odvahu učinit ty správné kroky.

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava nabízí v rámci svého programu Expand propojení těchto firem s experty, jež se vyznačují bohatými praktickými zkušenostmi. Každá firma se v průběhu svého vývoje dostane do situace, kdy pro svůj další rozvoj potřebuje nový impuls, případně může narazit na bariéru, jejíž překonání by znamenalo zásadní posun v tržní a ekonomické úspěšnosti firmy. Existují lidé, kteří si podobnou situací prošli, úspěšně ji zvládli a nyní předávají své zkušenosti ostatním. Tomáš Pastrňák, majitel poradenské společnosti R.F.T., která se specializuje na změnová řízení a restrukturalizaci, byl osloven jako expert ke spolupráci s MSIC.

 „Společně s experty ze společnosti R.F.T. s.r.o. jsme se zaměřili na snížení rizikových faktorů, se kterými přicházíme do styku v našem oboru podnikání se zahraničními subjekty. Pan Tomáš Pastrňák nám otevřel spolupráci s bankami, kde nám pomohly s fixací kurzu pomocí měnových forwardů, opcí a faktoringu. Dále jsme se naučili sestavit prvotní verzi business plánu pro nadcházející rok 2018, kdy nám experti ukázali šablonu pro jeho tvorbu a pomohli s realizací. Tvorba ekonomického plánu popisuje rozvoj společnosti v oblasti ekonomiky, prodeje, firemních procesů, kvality služeb a organizace klíčových projektů. V poslední fází tohoto programu jsme se společně s HR expertkou zaměřili na oblast rozvoje zaměstnance a na personální situaci v naší společnosti. Cílem bylo vytvořit takovou strategii, aby nedocházelo k fluktuaci zaměstnanců jako v případě ostatních IT firem v regionu. Tento projekt patří k těm nejpřínosnějším, které mladým firmám náš kraj poskytuje,“ zhodnotil spolupráci s firmou R.F.T. Lukáš Vlček, zakladatel a majitel společnosti Webvalley, který se přihlásil mezi prvními do koučovacího programu MSIC, který umožňuje nejen start-upovým společnostem efektivní růst.