Chytrá myšlenka

V rámci spolupráce na projektu Chytrá myšlenka, který je zaměřen na start-upy a začínající podnikatele, se 8. listopadu 2018 uskutečnil exportní workshop v Impact Hub Ostrava. Chytrá myšlenka je akceleračním programem na podporu inovativních nápadů a projektů.

Bylo vybráno 10 chytrých, společensky přínosných řešení, která se uskutečňují v Moravskoslezském kraji. Během tříměsíční akcelerace dostanou začínající podnikatelé příležitost vyrůst a zviditelnit se. Právě v rámci této akcelerace uspořádala Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje workshop, který byl zaměřen na expanzi firem do zahraničí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dále dostali prostor hosté, kteří s hospodářskou komorou úzce spolupracují. Ředitelka regionální kanceláře CzechInvest/CzechTrade Barbora Dostálová nastínila služby kanceláře a možnosti exportních příležitostí.
Projektová manažerka Agentury pro podnikání a inovace Irena Pešatová dále představila možnosti financování veletržních aktivit a vedoucí celního odboru Roman Kvíčera shrnul celní problematiku zaměřenou na preferenční dohody, celní předpisy, celní tarify atd.

Závěr akce byl věnován firmám, které využily služeb sítě Enterprise Europe Network a úspěšně se jim podařilo vstoupit na zahraniční trhy. Jednou z nich je firma Navinko.cz, která v rámci svých aktivit navštívila díky síti EEN veletrh vín ve Španělsku a získala cenné kontakty na vinaře, se kterými uzavřeli obchodní spolupráci.