BUSINESS SNÍDANĚ se sdílením příkladů dobré praxe

Krajská hospodářská komora MSK ve spolupráci s EDIH Ostrava v úterý 25. dubna 2023 uspořádala BUSINESS SNÍDANI se sdílením příkladů dobré praxe inspirativních firem.

V úvodu své služby představil EDIH Ostrava, který je součástí evropské sítě digitálních inovačních hubů podporujících zavádění a využívání digitálních technologií primárně v malých a středních firmách s cílem podpory jejich konkurenceschopnosti.

Služby EDIH Ostrava jsou koncentrovány do tří kategorií aktivit. První se týká možnosti využít specifické know-how a infrastrukturu EDIH Ostrava s cílem prověřit potenciál vyspělých digitálních technologií k řešení konkrétních potřeb a úkolů firmy či veřejné organizace. Druhou kategorií aktivit je podpora digitální připravenosti a rozvoj dovedností, třetí tvoří podpora sdílení zkušeností a dalšího rozvoje firem včetně start-upů.

Své zkušenosti s tzv. digitálním auditem ostravského EDIHu přiblížil Jakub Brada, jehož firma se věnuje digitalizaci firemních procesů. „Potřeboval jsem najít někoho, kdy by mi nabídl pohled zvenčí na to, jestli jdu správným směrem. Auditoři měli zkušenost s velikostí naší firmy a poskytli nám zpětnou vazbu. Ukázali, kde nám ujíždí vlak, ale třeba v oblasti digitalizace nás označili jako špičku v Moravskoslezském kraji,“ zhodnotil.

Program uzavřela prezentace start-upu H2 Global Group, průkopníka na poli vodíkových technologií pro různá odvětví. Prezident společnosti David Maršálek uvedl, že se společnosti podařilo sestavit první české vodíkové kolo. „I když naši vodíkoví inženýři mají spoustu práce s výzkumem a vývojem nových zařízení pro H2 Medical Technologies, řekli jsme si, že zkusíme nový projekt – složit vlastní vodíkové kolo, první v Česku. Oslovili jsme proto dodavatele různých dílů a řešení. Nevymýšleli jsme to, co je vymyšlené, ale doplnili o náš inovativní přístup. Tak vznikl prototyp prvního vodíkového kola H2 Bike® 01P,“ doplnil David Maršálek.

Skupina H2 Global Group se svými aktivitami pohybuje v oborech medicíny (medicinální plyny a zdravotnické prostředky), biomedicíny, biotechnologie, biochemie, kosmetiky a potravinářství (výživa).