Britský den v Moravskoslezském kraji

Podnikatelé zajímající se o tržní příležitosti ve Velké Británii se 18. ledna 2018 sešli na Britském dni v Ostravě. Sjeli se sem zástupci českých i zahraničních firem, aby s místními podniky nalezli nové obchodní příležitosti. Akci pořádá Britská obchodní komora ve spolupráci s britským velvyslanectvím, Magistrátem města Ostravy a Moravskoslezským krajem.

Britský den začal v sále zastupitelstva Krajského úřadu Moravskoslezského kraje interaktivními semináři a přednáškami, kde se představily firmy jako Marlenka International, CBRE, LeasePlan a mnoho dalších. Následovala večerní networkingová recepce v autosalonu Best of British Cars.

Britská obchodní komora se touto formou rozhodla podpořit podnikatele v českých regionech. Na Britský den v Moravskoslezském kraji bude navazovat řada akcí i v ostatních krajských městech. „Britský den je skvělou příležitostí podpořit rozkvět malých a středních podniků v České republice a představit místním firmám aktivity našich členů,“ řekla ředitelka Britské obchodní komory Marcela Černochová. „Semináře jsou šité na míru tak, abychom co nejlépe vyhověli potřebám podnikatelů ze zastoupených odvětví,“ upřesnila Černochová charakter akce.

Britský den je ukázkou výjimečné spolupráce firem, podnikatelů, neziskových organizací a státních institucí, která reaguje na potřebu rozvoje a spolupráce českých malých a středních podniků. Důraz je kladen především na sdílení zkušeností z praxe a inovace v podnikání.

 

Britská obchodní komora v České republice

Britská obchodní komora je nezisková organizace sdružující téměř 200 firem, které reprezentují široké spektrum britských zájmů v České republice, od velkých investorů až po malé a střední podnikatele. Jejím cílem je podporovat obchodní aktivitu mezi Českou republikou a Velkou Británií, zvýšit konkurenceschopnost členských firem a vytvořit platformu pro vznik nových obchodních příležitostí.