Zahraniční mise do Arménie

Na konci května se uskutečnila zahraniční mise do Arménie, konkrétně do Armavirského regionu. Cesta byla zrealizovaná Moravskoslezským krajem, kdy cílem mise bylo poznat tamní hospodářskou a podnikatelskou situaci.

V Armavirském regionu se delegace Moravskoslezského kraje, kterou vedl dnes již hejtman kraje Jan Krkoška, potkala s celým vedením partnerského Armavirského regionu a zabývala se mapováním tamních podnikatelů a jejich současné hospodářské situace. Mapování hospodářské situace bylo spojeno s nahlédnutím do vybraných podnikatelských subjektů, např. Armavir Fruit LLC, která se zabývá zpracováním lokálního ovoce a zeleniny do sušených či konzervovaných podob, či MAP Wine and Brandy Factory, která je jednou z předních výrobců alkoholických nápojů v Arménii a jsou známí především pro svou značku koňaku Aramé. Delegace mimo jiné navštívila také spoustu turisticky vyhlášených míst, jakými jsou např. muzeum Historie boje či horskou osadu Araks.

Arménská zahraniční mise byla velice úspěšná. Podařilo se získat cenné kontakty na tamní podnikatele a již teď plánujeme zahraniční misi do Arménie, která by se měla uskutečnit příští rok pro podnikatele z Moravskoslezského kraje v rámci projektu Enterprise Europe Network.