AKCENTA CZ – Specialista na devizové operace

Specialista na devizové operace AKCENTA CZ a.s. se úzce specializuje na směnu měn, zahraniční platby a zajišťovací obchody pro klienty z řad firem a institucí.

Společnost představil krajský manažer Petr Vlk:

  1. Je ve vašem oboru podnikání nějaký druh činnosti nebo produkt, který vás odlišuje od ostatních? A proč právě s vámi firmy realizují devizové obchody?

Díky maximální efektivitě při poskytování našich služeb můžeme našim klientům nabídnout lepší devizové kurzy a výrazné úspory při realizaci zahraničních plateb. Výhody, které naši klienti oceňují, jsou rychlost poskytování našich služeb, a především spolehlivost spolu s maximálním zabezpečením. 

Jedinečný produkt, který naši klienti využívají, je amortizační forward –- jedná se o zajištění kurzového rizika, který lze využít v jakémkoliv termínu.

  1. Plánujete v nejbližší době zavedení nějakého nového produktu na trh či investici do rozvoje společnosti?

Od minulého roku má AKCENTA CZ a.s. nového vlastníka– skupinu RBI. Naší hlavní činností je směna měn pro klienta –- dokážeme však pro klienta zajistit kurzové riziko, poskytnout factoring pod názvem Zalep.to a ve spolupráci s novým vlastníkem poskytujeme klientům leasing či firemní financování.

  1. AKCENTA CZ nepůsobí jen v Česku, ale i na jiných trzích, daří se vám prosazovat se v zahraničí?

Ano, ACZ působí i na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Rumunsku, v Německu a ve Francii. Celkem obsluhujeme přes 46 000 klientů, tzn. ACZ se prosazuje i v zahraničí.

  1. Kdo je typický klient AKCENTY?

Naším typickým klientem je firma, která potřebuje směnu měn nakupuje materiál v zahraničí, nakupuje zboží v zahraničí, inkasuje v cizí měně za své výrobky či služby aj. Velikost firmy je od živnostníků, přes středně velké firmy, až po velké významné společnosti v regionu. Mezi naše klienty patří i fyzické osoby s min. objemem 10 tis. EUR/ transakce.

  1. Jak se na chování klientů podepsala pandemie C19 a jak současná válka na Ukrajině?

Je to individuální, některé firmy i přes opatření v pandemii dosahovaly vyšších objemů než před C19, některé firmy svoji produkci mírně snížily. Situace na Ukrajině není dobrá a někteří klienti měli obchodní vazbu na východ, museli však pružně tuto vazbu změnit.

  1. Co v současné době nejvíce trápí firmy v Moravskoslezském kraji? 

Nejvíce určitě volatilita kurzu – to však s klienty řešíme zajištěním (nejčastěji forwardem) a klient má jistotu pevného kurzu.

Podrobnosti ke společnosti najdete na: https://www.akcentacz.cz/ 

Kontakt: Petr Vlk, mobil: +420 604 133 228, e-mail: petr.vlk@ext.akcenta.eu