Advokátní kancelář coLEGAL problémy řeší komplexně

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje (KHK MSK) přijala o prázdninách desítku nových členů. Novou členskou firmou se stala také advokátní kancelář coLEGAL, Tým má dlouholeté zkušenosti z největších českých advokátních kanceláří. Právní služby poskytují jak fyzickým osobám, tak i nejvýznamnějším společnostem v ČR. Pobočku mají ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Společnost představil advokát Ondřej Kocourek:

Jsme advokátní kancelář, která se zaměřuje na komplexní právní pomoc obchodním společnostem a podnikatelům. Rádi proto pomůžeme v oblastech jako je obchodní, pracovní či soutěžní právo, vč. řešení sporů. Naší zvláštní specializací je pak doprava, zejména železniční. Máme mnohaleté zkušenosti s poskytováním právních služeb nejvýznamnějších společnostem v této oblasti a dobře tak známe nejen její specifickou právní úpravu, ale především i obchodní prostředí a neztratíme se ani v technických souvislostech.  

Je ve vašem oboru podnikání nějaký druh činnosti, který vás odlišuje od ostatních?

Při naší práci si zakládáme na třech principech, z kterých minimálně dva i dle vyprávění našich klientů v advokacii často chybí. Prvním je srozumitelnost – nezatěžujeme klienty dlouhými a složitými teoretickými rozbory, namísto toho se snažíme jim radit maximálně jasně a prakticky. Druhým principem je smysl pro kontext – neposkytujeme rady odtržené od reality a víme, že ne každé řešení se dá vyčíst z paragrafů. Snažíme se v první řadě pochopit všechny souvislosti a potřeby klienta a díky tomu mu pak dokážeme nejlépe pomoci. Posledním principem je odbornost – ale to je samozřejmé. 

S jakým záměrem a očekáváním jste vstoupili do Krajské hospodářské komory MSK?

Já sám z Moravskoslezského kraje pocházím (konkrétně z Frýdku-Místku) a mám proto k tomuto regionu přirozeně velmi blízko. V našem kraji je mnoho šikovných lidí a úspěšných společností. Rozhodli jsme se proto přidat k našemu pražskému sídlu také pobočku v Moravskoslezském kraji, kde máme v současnosti již řadu klientů. Místním firmám a podnikatelům chceme přinést zkušenosti a znalosti, které jsme získali dlouholetou prací pro největší firmy v ČR a přispět tak k dalšímu rozvoji jejich podnikání a našeho kraje.

Plánujete v nejbližší době nějakou zajímavou akci pro veřejnost, na kterou byste mohli ostatní členy Komory pozvat? 

Současná doba příliš veřejným akcím nepřeje. Snažíme se však přizpůsobit požadavkům doby a proto 15.7 plánujeme ve spolupráci se společností Software602 online webinář věnující se digitální identitě a dalším právním novinkám v oblasti digitalizace[1]. Touto cestou bych proto rád všechny členy hospodářské komory MSK na tento webinář pozval. Webinář je zdarma, nutná je pouze registrace.

Závěrem si dovolím udělat ještě jednu reklamu cizí akci, kterou máme rádi a pravidelně ji navštěvujeme. Tou jsou Czech Rail Days, které se uskuteční na přelomu srpna a září v areálu ostravského hlavního nádraží.

[1] https://www.602.cz/udalosti/digitalni-identita-pro-kazdeho-z-nas

 

Více informací a kontakt najdete na: https://www.colegal.cz/