Infobod CZ-SK

Infobod CZ-SK

V Ostravě funguje Kontaktní centrum česko-slovenské hospodářské spolupráce

Krajská hospodářská komora v Ostravě spolu se žilinskou obchodní a průmyslovou komorou provozuje Kontaktní centrum česko-slovenské hospodářské spolupráce. Toto centrum funguje v prostorách ostravské hospodářské komory a slouží podnikatelům Moravskoslezského kraje k získání potřebných informací pro své podnikání na Slovensku.

Jde o aktivitu z projektu INTERREG V-A SK-CZ, spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj, kdy tento projekt má za cíl podporovat přeshraniční spolupráci a vytvoření komunikační sítě pro podnikatele těchto regionů.

Ostravský Infobod CZ-SK doplnil už fungující síť podobných center ve Zlíně a v Žilině. Rady zájemcům jsou zaměřeny nejčastěji na informace o podnikatelském prostředí, o legislativních podmínkách, investicích, dotacích, o daňové a pracovněprávní problematice nebo na pomoc s vyhledáním dodavatelů a partnerů pro společné podnikání.

Hlavními aktivitami Infobodu CZ-SK v Ostravě je kromě samotného poradenství jednotlivým firmám pořádání seminářů zaměřených zejména na podporu podnikání, nejrůznější workshopy, konzultační dny a konference.

Více o projektu ZDE

Provozní doba Infobodu: po – pá: 7:30 – 15:30

Kontakt: Ing. Ilona Honusová, tel.: 724 613 105, e-mail: i.honusova@khkmsk.cz