Adaptačně integrační kurz

Datum konání: 30.04.2022 - 30.04.2022

Místo: Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, Výstavní 2224/8 709 00 Ostrava – Mar. Hory
Zaměření: zaměstnanost
Typ: seminář
Organizátor: KHK MSK

Kontakt:

Michaela Štensová, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, tel.: 724 613 915, e-mail: m.stensova@khkmsk.cz

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje pořádá další uzavřený adaptačně integrační kurz. Termín konání kurzu 30.04.2022 (so) od 08:00 – 12:00 v sídle KHK MSK. Aktuálně máme volných už jen 14 míst!

Informace o tom, kdo by měl z Vašich zahraničních zaměstnanců tento kurz absolvovat, naleznete na webových stránkách MV ČR https://www.mvcr.cz/clanek/adaptacne-integracni-kurzy.aspx

V těchto kurzech budou cizinci seznámeni s právy a povinnostmi vyplývajícími z jejich pobytu na území České republiky, se základními hodnotami České republiky, s místními poměry a s kulturními zvyklostmi, které v České republice převládají. Účastníkům kurzu navíc budou poskytnuty informace o organizacích a institucích poskytujících cizincům bezplatné poradenství. Bližší informace naleznete zde: http://www.vitejtevcr.cz

KHK MSK pořádá tyto kurzy ve spolupráci s Centrem na podporu a integraci cizinců v Moravskoslezském kraji. Aktuálně jsou kurzy tlumočené do ukrajinského jazyka. Délka trvání kurzu je 4 hod., cena za účastníka je 1 500.- Kč bez DPH. Účastníci si s sebou přinesou pouze zaměstnaneckou kartu nebo pas ke kontrole, popř. respirátor dle aktuální epidemiologické situace. K dispozici bude drobné občerstvení.

Náklady spojené s úhradou kurzu lze odečíst z daňového základu. K tomu je potřeba v registraci uvést jméno a příjmení uchazeče, číslo ePKP (číslo na zaměstnanecké kartě začínající 00) a datum platnosti pasu. Veškerou agendu provedeme za Vás!