Alternativní zdroje energie na Librosu

Konec školního roku a začátek prázdnin zahájil Libros netradiční akcí podporující alternativní zdroje energie s názvem “Den nových energií na LIBROSU”. Cílem akce bylo přiblížit široké veřejnosti možnosti alternativních energií od elektromobility, přes vodíkový pohon, po solární energii atd. Součástí programu byla série přednášek renomovaných hráčů na poli energetiky jako jsou ČEZ, nové technologie HZS, TATRA atd.

Akci zahájil primátor města Ostrava Ing. Tomáš Macura, MBA, který upozornil na využití nových energií v dopravním podniku, kde dieselové motory jsou již několik let historií. Navázal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jakub Unucka, Ph.D., MBA, který nastínil budoucnost sdílené formy energie. Přednáškový blok zahájil pan profesor Horák z Vysoké školy báňské, který provedl posluchače historickým exkurzem vzniku baterie a monočlánků. 

Venkovní aktivity tematicky navazovaly na přednáškové bloky. Zájemci měli možnost si vyzkoušet řídit elektromobil značky ŠKODA. Vysoká škola představila svůj projekt elektromobilu s názvem KAIPAN a byla také možnost se svézt historickými vozy poháněnými bateriemi.