Mezinárodní sympózium E-mobility s možností výstavní účasti ve Slovinsku!

Datum konání: 16.09.2021 - 17.09.2021

Místo: The Brdo Congress Centre, Predoslje 39, 4000 Kranj, Slovinsko
Zaměření: E-mobilita
Typ: Sympózium
Organizátor: Asociaci elektromobilového průmyslu

Kontakt:

Jan Skipala, Hana Simonová
een@khkmsk.cz
+420 597 479 330

V rámci spolupráce s Asociací elektromobilového průmyslu www.asep.cz Vás zveme na bezplatnou akci – 8. Sympózium Emobility, 16. – 17. září 2021, která se uskuteční v The Brdo Congress Centre, Predoslje 39, 4000 Kranj, Slovinsko. Jde o mezinárodní sympózium s možností výstavní účasti.

 

PROGRAM:
– Plenární část – odborné přednášky na téma elektromobility se zaměřením na technologie (elektrická vozidla a motory, umělá inteligence, plnicí infrastruktura, baterie, autonomní řízení aj.), legislativní rámec a další související témata.
– Výstavní účast zúčastněných firem a zájmových sdružení, B2B jednání.
– Společenské akce.

Akci pořádá slovinská iniciativa Emobility, která má bohaté zkušenost s pořádáním odborných sympózií, výstav a rally na téma elektromobility. Sympózia se tradičně účastní domácí i zahraniční společnosti z oblasti elektromobility a představitelé vedoucích elektroenergetických společností z širšího regionu, různé slovinské instituce (Ministerstvo infrastruktury, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo hospodářství a technologií aj.), představitelé slovinských měst, delegace evropských měst i států (v minulosti např. Vídeň, Rotterdam, Oslo, Berlín Monako, Maďarsko aj.) či mnohé zajímavé osobnosti. Další informace o iniciativě Emobility a fotografie z předešlých akcí jsou k dispozici na: http://emobility.si/en/landing-page-2/

Cílem projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) je zvýšení exportního potenciálu českých společností v oblasti elektromobility na slovinském trhu. České společnosti dostanou možnost představit své produkty a navázat nové obchodní kontakty v rámci osobních jednání nejen se slovinskými, ale také zahraničními obchodními partnery, očekává se účast firem zejména z Německa, Rakouska, ale i dalších zemí. Kromě mezinárodního networkingu získají rovněž příležitost k účasti na odborných přednáškách s aktuálním obsahem a nejnovějšími trendy z výše uvedených oborů. Slovinsko bude navíc ve 2. polovině letošního roku předsedat Radě EU, elektromobilita patří mezi prioritní obory, lze proto očekávat, že bude akce středem pozornosti. Vysokou úroveň akce potvrzuje také vybrané místo konání, kterým bude letos poprvé prestižní vládní kongresové centrum blízko hlavního města Lublaň.

Velvyslanectví ČR finančně pokryje veškeré náklady na účast na akci pro české obchodní subjekty, tedy účastnické poplatky na všechny části programu včetně společenských akcí, pohoštění apod., výstavní prostor na frekventované lokalitě (menší výstavní prostor získá každá firma v hlavním předsálí; větší exponáty bude možné vystavit ve venkovních prostorách před vstupem do kongresového centra) a možnost představit se během plenární části na hlavním pódiu. České společnosti pak hradí vlastní náklady na cestovné a ubytování.

Momentálně se nacházíme ve fázi přihlašování projektu do výběrového řízení MZV ČR a již nyní jsme povinni indikovat zájem o účast v projektu ze strany českých společností, proto si Vás dovolujeme požádat o vyjádření potenciálního zájmu nejpozději do čtvrtku 6. 5. 2021. Poté bude probíhat evaluace přihlášených projektů a zhruba v průběhu června získáme informaci o tom, zda byl projekt schválen. V případě schválení projektu pak opětovně kontaktujeme české asociace/firmy a v rámci 2. výzvy začneme se sbíráním závazných přihlášek do projektu.