Česko-německý workshop pro průmyslový výzkum a inovace

Datum konání: 19.10.2021 - 19.10.2021

Místo: Praha
Zaměření: Inovační platforma Fraunhofer
Typ: Workshop
Organizátor: VŠB

Kontakt:

doc. Ing. Igor Ivan, Ph.D.

Prorektor pro komercializaci a spolupráci s průmyslem

e-mail: igor.ivan@vsb.cz

telefon: +420 597 323 710

mobil: +420 604 427 575

VŠB – Technická univerzita Ostrava vás srdečně zve na workshop, který se uskuteční 19. října 2021 v 10 hodin na německém velvyslanectví v Praze. Budou zde představeny možnosti spolupráce s Fraunhofer Innovation Platform for Applied Artificial Intelligence for Materials & Manufacturing at VSB – Technical University of Ostrava.

Předběžný program naleznete ZDE. Registrace na workshop se uzavírá 11. října. Upozorňujeme, že počet účastníků je omezen a na vstupní kontroly na ambasádě je třeba si vyhradit 20 minut.

Registrovat se můžete zde:
https://www.iwu.fraunhofer.de/en/trade-fairs-and-events/czech-german-workshop-for-industrial-research-and-innovation.html 

Základní informace o inovační platformě Fraunhofer

V rámci výzkumu zaměřeného na budoucnost v oblasti udržitelného řízení tepelné energie a průmyslové výroby vytvořila společnost Fraunhofer-Gesellschaft společně s VSB-Technickou univerzitou Ostrava (VSB-TUO) Fraunhofer Innovation Platform. Partneři budou zkoumat a rozvíjet potenciál nabízený technologiemi řízení energií, umělou inteligencí (AI) a inteligentní výrobou v průmyslu. Inovační platforma Fraunhofer pro aplikovanou umělou inteligenci zahájila svoji činnost 1. června 2021.

Cíle spolupráce:
• Inovativní systémy skladování tepelné energie pro průmyslové aplikace
• Modulární koncepce skladování energie
• Systémy rekuperace tepla
• Integrace do procesních řetězců
• Digitální řešení pro výrobu
• Optimalizované výrobní technologie

Pro tuto ambiciózní iniciativu přispívají partneři svými vlastními odbornými znalostmi: VSB-TUO v oblasti umělé inteligence a výpočetní techniky nové generace, Fraunhofer ICT v materiálovém výzkumu a energetických systémech a Fraunhofer IWU ve výrobní technologii a výrobě. Spojení těchto kompetencí umožňuje partnerům nabídnout obzvláště výkonná řešení pro celý průmyslový hodnotový řetězec.