Hlavní stránka SlužbyZahraniční vztahy

Zahraniční vztahy

Úspěch českého start-upu v zahraničí

Zahraniční vztahy

1. září 2017

Český start-up www.navinko.cz úspěšně rozjel svou spolupráci se zahraničními producenty vína. Příběh malého českého snu neunikl ani zraku celorepublikové sítě Enterprise Europe Network, která toto success story zveřejnila ve svém novém Newsletteru.  

více

Dny Kanady v Moravskoslezském kraji

Zahraniční vztahy

30. srpna 2017

V měsíci listopadu 2017 se uskuteční bohatý program s názvem Dny Kanady v Moravskoslezském kraji. Akce je pořádána Společností pro kulturu a umění a bude podpořena doprovodným programem po celý měsíc. V rámci akce mají firmy možnost navázat obchodní kontakty a spolupráci.

více

Doprovodná podnikatelská mise náměstka ministra zahraničních věcí ČR Miloslava Staška do Alžírské republiky

Zahraniční vztahy

15. srpna 2017

Doprovodná podnikatelská mise náměstka ministra zahraničních věcí ČR Miloslava Staška do Alžírské republiky se uskuteční v termínu od 30. září do 4. října 2017.

více

Doprovodná podnikatelská mise předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha do Korejské republiky

Zahraniční vztahy

18. července 2017

Doprovodná podnikatelská mise předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha do Korejské republiky se uskuteční v termínu od 28. října do 2. listopadu 2017.

V průběhu mise se uskuteční Česko-korejské podnikatelské fórum v Soulu a v Busanu, na přípravě dalšího programu se momentálně pracuje (návštěvy firem, večerní společenská setkání, apod.).

více

Evropský portál investičních projektů (EIPP)

Prezentace firem

17. července 2017

Evropská komise v ČR informuje o nových funkcích Evropského portálu investičních projektů (EIPP), který propojuje nové podnikatelské projekty s investory po celé Evropě.

více

Zaměstnanecká karta pro cizince

Centrum mezinárodního obchodu

8. července 2014

Dne 24. června 2014 vešla v účinnost novela cizineckého zákona, která zavádí zaměstnanecké karty pro cizince.

více

Registrace zdarma na česko-polském portálu

Zahraniční vztahy

22. března 2013

Česko-polská obchodní komora nabízí možnost bezplatné registrace Vaší firmy na portálu www.exportni-potencial.cz.

více

Cestování s obnosem nad 10.000 EUR

Zahraniční vztahy

8. září 2009

Generální ředitelství pro daně a cla informuje: Cestujete s obnosem 10.000 EUR(*) nebo více? Žádný problém - nezapomeňte částku deklarovat na celnici, než vstoupíte nebo opustíte EU.

více

Sdružení českých podniků v Německu

Zahraniční vztahy

7. října 2004

V Berlíně bylo založeno Sdružení českých podniků v Německu (Vereinigung tschechischer Unternehmen in Deutschland e.V.). Klade si za cíl podporovat především v právní a daňové oblasti české podniky, které působí v Německu nebo se v Německu hodlají angažovat. Sdružení dále hájí zájmy svých členů v…

více

Informace o podnikání v MEXIKU

Zahraniční vztahy

22. listopadu 2002

V návaznosti na setkání velvyslance Mexika s podnikateli Moravskoslezského kraje, které proběhlo v Ostravě dne 22. října 2002, zveřejňujeme internetové adresy, na nichž lze konzultovat řadu podrobností souvisejících s různými podnikatelskými záměry v Mexiku.

více