Získejte důkaz o zdraví Vaší firmy pomocí Projektu Rating MSP

Pohled na finanční zdraví své firmy mohou MSP získat prostřednictvím projektu Rating MSP. Jeho hlavním cílem je umožnit nestranný, profesionální pohled na hospodaření, který je harmonizovaný s pohledem bankovního sektoru a tímto usnadnit přístup k bankovním úvěrům.

Cílovou skupinou projektu jsou malé a střední podniky s maximálním počtem zaměstnanců do 250, které vedou podvojné účetnictví a mají minimálně rok účetní historie.
Vedle základního poslání může Rating také usnadnit MSP přístup k obchodním výhodám, které nabízejí banky při úvěrování, nebo usnadnit posuzování MSP především z pohledu jeho věřitelů. Možné jsou ale i další účely, například předběžné prověření žadatelů o dotace ze strukturálních a jiných fondů, hodnocení dodavatelů a podobně.

Nositelem projektu je Hospodářská komora Hl. města Prahy, odborným a technickým poskytovatelem služby je CCB. Partnery projektu jsou např. Komerční banka, Československá obchodní banka, Puncovní úřad, T-mobile, Pražská energetika, Pražská plynárenská, Kolektory Praha. Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje je kontaktním místem projektu.

Více informací na http://www.ratingmsp.cz/.

Soubory ke stažení