Hlavní stránkaEnterprise Europe Network

Enterprise Europe Network

Aktuality pro podnikatele 7/2017

Enterprise Europe Network

19. července 2017

Nové vydání newsletteru Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje AKTUALITY PRO PODNIKATELE č. 7/2017 naleznete na tomto prokliku.
Součástí newsletteru jsou také PODNIKATELSKÉ KONTAKTY!!!!!

více

Mezinárodní dvoustranná jednání firem při Evropském kongresu malých a středních firem – příležitost k navázání obchodních vztahů

Dvoustranná jednání

18. července 2017

Dovolujeme si Vás pozvat na mezinárodní dvoustranná jednání firem, která se uskuteční dne 19. - 20. 10. 2017 v polských Katovicích při VII. Evropském kongresu malých a středních firem.
Účast na jednáních je zcela zdarma a zaměření akce není sektorově omezeno.
Loňského ročníku se účastnili zástupci firem z Německa, Velké Británie, Ukrajiny, Moldavska, Indie a ČR.

více

Dvoustranná jednání při misi čínských firem z provincie Che-nan v Praze - příležitost pro podnikatele

Dvoustranná jednání

14. července 2017

Dne 14. 8. 2017 proběhnou dvoustranná jednání, která se uskuteční při misi vládních zmocněnců a více než 90 čínských firem z provincie Che-nan v Praze. Účast na akci je bezplatná a již nyní je možné se na ni registrovat.

více

Mzdový benchmarking - Studie odměňování v České republice - regionální a reprezentativní

Centrum mezinárodního obchodu

15. června 2017

V době nedostatku odborných pracovních sil firmy intenzivně hledají kvalifikované zaměstnance. Tlak na mzdové náklady je enormní. Česko-německá obchodní a průmyslová komora přichází s nově koncipovanou studií „mzdový benchmarking“, která zahrnuje více než 60 klíčových pracovních pozic ve v…

více

Dvoustranná jednání Kontakt-Kontrakt - Brno, 9. - 10.10.2017

Dvoustranná jednání

8. června 2017

Ve dnech 9. - 10.10.2017 proběhnou již tradiční dvoustranná jednání firem Kontakt-Kontrakt, která jsou organizovány v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu. I letos bude akce oborově zaměřena na strojírenství a automatizaci.

více

Program EXPANZE: podnikatelé mohou od 1. června žádat o zvýhodněné úvěry

Enterprise Europe Network

2. června 2017

Malí a střední podnikatelé mohou od 1.6. 2017 u Českomoravské záruční a rozvojové banky žádat o bezúročné úvěry a finanční příspěvky na úhradu úroků pro své investiční projekty realizované na území celé ČR vyjma hlavního města Prahy. Program EXPANZE připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s ČMZRB. Na podporu MSP bude v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurence schopnost (OP PIK) vyčleněno celkově 8,8 mld. korun.

více

Více než 80 zástupců firem a institucí bylo proškoleno v problematice vysílání pracovníků a přeshraniční poskytování služeb

Tiskové zprávy

31. května 2017

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje partner poradenské sítě pro podnikatele ENTERPRISE EUROPE NETWORK uspořádala ve spolupráci s Centrem pro regionální rozvoj České republiky dne 30. 5. 2017 odborný seminář Vysílání pracovníků a přeshraniční poskytování služeb – novinky a praktické příklady.
Také v letošním roce se akce setkala s velkým zájmem a zúčastnilo se jí více než 80 zástupců firem a institucí.

více

Program EXPANZE - finanční nástroje pro malé a střední podnikatele startují 1. června 2017

Enterprise Europe Network

10. května 2017

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) zveřejnily výzvu programu Expanze. Malí a střední podnikatelé budou moci o bezúročné úvěry a finanční příspěvky na úhradu úroků žádat u ČMZRB od 1. června 2017. V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurence schopnost (OP PIK) bude na jejich podporu vyčleněno celkově 8,8 mld. korun.

více

Proběhl seminář plný praktických rad pro úspěšný obchod s Čínou

Tiskové zprávy

10. dubna 2017

V pátek 7.4.2017 se v ostravském hotelu Vista uskutečnil seminář "Obchod s Čínou prakticky", kterého se zúčastnilo padesát zástupců společností a firem z regionu. Praktické informace pro obchod s Čínou předávali odborníci s dlouholetou praxí s čínských trhem Ludmila Hyklová a Jan Hebnar.

více

Seminář Obchod s Čínou prakticky - KAPACITA ZAPLNĚNA

Odborné semináře

3. dubna 2017

Dne 7. dubna 2017 pořádá Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje – partner poradenské sítě pro podnikatele ENTERPRISE EUROPE NETWORK, spolu s EU SME Centre Beijing a SINOVIA, s.r.o. v Ostravě seminář OBCHOD S ČÍNOU PRAKTICKY. Cílem semináře je seznámit účastníky se specifiky čínského trhu, příležitostmi pro podnikatele, způsoby vstupu na trh Číny a s možnostmi nalezení spolehlivého partnera.

více

Proběhl seminář "Rusko-exportní příležitosti pro české firmy"

Odborné semináře

3. března 2017

Dne 28. února 2017 se v ostravském Hotelu Imperial a následně 1. března v Černínském paláci v Praze uskutečnily semináře ekonomické diplomacie pod názvem „Rusko – exportní příležitosti pro české firmy“.

více

Proběhl seminář Příležitosti podnikání v Indii

Tiskové zprávy

3. února 2017

Dne 2. 2. 2017 se uskutečnil v Ostravě seminář seznamující podnikatelskou veřejnost s příležitostmi podnikání v Indii. Akci uspořádala Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje coby partner mezinárodní sítě ENTERPRISE EUROPE NETWORK.

více

Proběhly konzultace s řediteli osmi zahraničních kanceláří CzechTrade

Tiskové zprávy

12. října 2016

Dne 11. října 2016 proběhla v Ostravě akce zaměřená na podporu exportu firem z Moravskoslezského kraje. Do Ostravy dorazilo osm ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade a firmy měly možnost konzultovat své exportní záměry během 15 minutových schůzek.

více

Proběhly semináře na téma Vysílání pracovníků a přeshraniční poskytování služeb se zaměřením na Německo

Tiskové zprávy

21. dubna 2016

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje partner poradenské sítě pro podnikatele ENTERPRISE EUROPE NETWORK uspořádala ve spolupráci s Centrem pro regionální rozvoj České republiky a Krajskou hospodářskou komorou Pardubického kraje ve dnech 19.4.2016 a 20.4.2016 v Ostravě a Pardubicích semináře na téma „Vysílání pracovníků a přeshraniční poskytování služeb se zaměřením na Německo“.

více

Výukový dotovaný program v Japonsku - Jak zlepšit produktivitu a snížit náklady na výrobu

Obchodní mise

5. dubna 2016

Partner poradenské sítě Enterprise Europe Network v Japonsku nabízí speciální výukový program pro manažery výrobních firem. Jedná se o 5-denní výukovou misi do Japonska.

více

1 2 3 Další