Odborné semináře – poslední velké peníze na výzkum, vývoj a inovace

V září mají zástupci výrobních firem, IT sektoru i výzkumných organizací možnost získat veškeré informace o poslední příležitosti čerpat z EU desítky miliónů na výzkumné, vývojové a inovační projekty i na vývoj softwaru.

Semináře se konají ve čtvrtek 7. 9. v Ostravě – během dopoledne pro zástupce výrobních firem, odpoledne pak pro IT firmy.

Odborníci společnosti enovation sdělí vše o možnosti čerpat poslední velké peníze na nové vybavení, mzdy zaměstnanců a další výdaje spojené s inovacemi, vývojem nových produktů či jejich zaváděním na trh. To vše v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Dozvíte se také, jak připravit dotační žádost tak, aby uspěla v konkurenci ostatních.

Jedním z bodů programu jsou i odpočty na výzkum a vývoj, které umožňují podnikům snížení daňového základu o náklady spojené s vlastním výzkumem a vývojem. Jedná se o úsporu ve výši 19 % takto vynaložených nákladů v podobě slevy na dani z příjmů.

Semináře se konají pod záštitou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Kapacita prostorů je omezená, je tedy nutné přihlásit se co nejdříve.