Jak se brzy změní dotační podpora pro alternativní zdroje energie?

Díky novým dotacím Česká republika letos zažívá rostoucí zájem o nové instalace fotovoltaických elektráren, bateriových systémů a také elektromobilů. Platí to nejen pro domácnosti, ale zejména také pro firmy. Jaké nové dotační tituly se připravují?

Nové příležitosti

Během prvních 4 měsíců letošního roku se pouze v síti ČEZ Distribuce a.s. připojilo do sítě více než 225 nových fotovoltaických elektráren. Téměř 70 nových zdrojů bylo doplněno o akumulaci energie v bateriích. Oproti minulému období zájem o pořízení nových elektromobilů mezi firmami roste.

Díky novým dotačním titulům pro firmy „Úspory energie“ a „Nízkouhlíkové technologie“ se firmám otevírají nové možnosti pro energetické úspory v oblasti zásobování elektřinou, teplem a také v dopravě. Vůbec poprvé se letos v Česku otevírá možnost smysluplných investic do zelené elektromobility, která firmám umožní využívat elektromobilitu jako levný a ekologický dopravní prostředek.

Přijímání žádostí do výzvy „Nízkouhlíkové technologie“ bylo ukončeno 31. 05. 2017, ale již na podzim 2017 má být otevřeno III. kolo.

Perspektivám OZE, dalším alternativním zdrojům a novinkám v oblasti dotací se bude věnovat konference ALTERNATIVNÍ ZDROJE ENERGIE, která se uskuteční dne 21. 06.2017 v Ostravě. Můžete zde načerpat inspiraci, nové informace nebo získat kontakty na budoucí obchodní partnery.

Program a registrace

  • Aktuální novinky v legislativě, podpoře OZE, připojování a investicích do OZE a dalších alternativních zdrojů 
  • Možnosti úspor ve firmách v oblasti energií
  • Jak je to ve skutečnosti s podporou elektromobility?
  • Aktuální dotační příležitosti pro firmy v rámci OPPIK


Podrobný program konference si můžete prohlédnout na pozvánce.

Vaší účast potvrďte prosím online na emailové adrese: jan.prazak@eurograntinvestment.cz  

Účastnický poplatek: 300 Kč bez DPH/osoba.

Organizátory konference jsou firmy Euro Grant Investment s.r.o. a NWT a. s.

Soubory ke stažení